1. Iti multumim ca ne vizitezi! Te rugam sa te inregistrezi sau sa te autentifici pentru a participa la discutii si pentru a putea accesa forumurile disponibile doar utilizatorilor inregistrati.
    Înlătură notificare
  2. Acesta este noul forum Cutremur.net! Pentru a putea participa la discutii dar si pentru a accesa continutul rezervat membrilor va trebui sa va inregistrati din nou. Vechiul forum a fost arhivat si poate fi accesat in continuare la http://forumvechi.cutremur.net.
    Înlătură notificare

Vreau sa trec la Telekom mobile. Pareri?

Discuție în 'Telefonie, comunicatii si internet' creată de ciuby, 17 Mai 2016.

1. ciuby

ciuby New Member

Acum sunt la Vodafone dar nu am semnal decat 2G si nu imi merge deloc netul. Cine are Telekom sa imi spuna si mie cum merge netul la ei?

2. dragos

dragos New Member

Pai netul merge bine la telekom... acum depinde unde stai. Din ce zona esti? Orange-ul ce semnal are pe acolo? La Vodafone probabil iti merge prost netul fiindca ei pe 2G nu au decat GPRS (care merge prost "din fabrica") fata de Orange si Telekom care au EDGE pe 2G. E diferenta considerabila de viteza intre GPRS si EDGE...

3. Alex

Alex Active Member Staff Member Administrator

Unde locuiesti?

4. Raluca2

Raluca2 New Member

Eu am mobil pe Telekom si sunt multumita de el

5. ciuby

ciuby New Member

Comuna Schitu Judetul Olt. Nu am 3G de la nici un operator, numai 2G. Acum sunt pe 2G de la Vodafone dar merge foarte prost netul. Orange are cel mai slab semnal dintre toti apoi Telekom si apoi Vodafone. Digi nu e deloc aici in zona.

6. dragos

dragos New Member

M-am uitat si eu pe hartile de acoperire. Orange apare ca avand acoperire slaba - buna, depinde de zona, iar la Vodafone pare sa fie acoperire buna.

In orice caz, decat sa ramai pe GPRS de la Vodafone mai bine treci pe EDGE de la Telekom. Dar ia-ti si tu o cartela de test si vezi intr-o luna de zile cam cum se comporta si apoi hotaraste-te daca e mai bine in Telekom sau nu.

7. ciuby

ciuby New Member

Nu stiu ce arata pe hartile lor dar este dezastru la Orange ai 1 liniuta afara sau dispare complet. La Vodafone 2-3 liniute in casa si asa este si la Telekom. Nu am 3g de la nici unul dintre ei doar 2G. Astazi imi iau o cartela de Telekom sa vedem cum se comporta cu semnalul.

8. Raluca2

Raluca2 New Member

Sa ne spui si noua la ce concluzie ai ajuns...

9. ciuby

ciuby New Member

Asta seara imi cumpar cartela si va zic cum este...

10. Alex

Alex Active Member Staff Member Administrator

ai testat? cum este?

Distribuie pagina asta