1. Iti multumim ca ne vizitezi! Te rugam sa te inregistrezi sau sa te autentifici pentru a participa la discutii si pentru a putea accesa forumurile disponibile doar utilizatorilor inregistrati.
    Înlătură notificare
  2. Acesta este noul forum Cutremur.net! Pentru a putea participa la discutii dar si pentru a accesa continutul rezervat membrilor va trebui sa va inregistrati din nou. Vechiul forum a fost arhivat si poate fi accesat in continuare la http://server2324.life/.
    Înlătură notificare

Voi ce abonament aveti?

Discuție în 'Telefonie, comunicatii si internet' creată de dulcica, 11 Aug 2016.

1. dulcica

dulcica New Member

Sunt pe abonament la Orange, platesc 5 euro aproximativ cu TVA si am doar 100 mesaje, 600 minute in retea si 60 minute in afara retelei. Vreau sa imi schimb abonamentul sau sa trec pe PrePay. La Vodafone am gasit o oferta interesanta:

- Minute si SMS nelimitat in retea, 1000/ SMS nationale si internationale fix UE, 2500MB internet pe mobil si 100 minute internationale UE mobil si fix.

Am cautat dar nu am gasit optiuni mai bune la acest pret. Are cineva abonament/ optiune mai buna la acest pret, indiferent de provider?

2. Alex

Alex Active Member Staff Member Administrator

Incearca un abonament de retentie la Orange. Cere operatorului sa iti faca o oferta pana in 10 euro cu apeluri si sms-uri nelimitate in orice retea si minim 3 Gb trafic de date (incepi sa negociezi in jos de la 6 Gb).

Un abonament asemanator este si la Vodafone, se numeste RED 10 fara telefon si aveau promotii prin magazine cu 6 Gb trafic (fata de 1 Gb cat scrie pe site ca e inclus in abonament).

Telekom nu iti recomand, desi au inceput sa foloseasca reteaua 4G a Orange vocea sta tot pe 2G/3G. Te poti trezi ca ai semnal 4G dar nu poti folosi decat internetul daca nu este acoperire 2G / 3G Telekom in zona. Treaba cu folosirea 4G de la Orange pe Telekom e valabila doar la abonamente, cartelele nu au roaming 4G in Orange. Iar la acoperire 3G Telekom sta mult mai prost decat Digi asa ca... iti recomand in continuare Orange sau Vodafone.

3. dulcica

dulcica New Member

Am trecut la prepay si stau asa o perioada. Mai am timp de gandire :)

Distribuie pagina asta