1. Iti multumim ca ne vizitezi! Te rugam sa te inregistrezi sau sa te autentifici pentru a participa la discutii si pentru a putea accesa forumurile disponibile doar utilizatorilor inregistrati.
    Înlătură notificare
  2. Acesta este noul forum Cutremur.net! Pentru a putea participa la discutii dar si pentru a accesa continutul rezervat membrilor va trebui sa va inregistrati din nou. Vechiul forum a fost arhivat si poate fi accesat in continuare la http://forumvechi.cutremur.net.
    Înlătură notificare

Litoral Romania

Discuție în 'Cafenea' creată de Natalia, 9 Iun 2016.

1. Natalia

Natalia New Member

Salutări, odată cu sosirea sezonului estival, as dori să discutam referitor la această temă, mai bine zis, mă interesează părerile celor care au fost. Vă rog să-mi ziceți cum vă pare zona Jupiter și Venus?

2. vio71

vio71 New Member

Am fost acolo acum cativa ani mai exact in Jupiter. Din pacate s-au dus zilele bune ale statiunii... si Jupiter si Venus au decazut... Hotelurile sunt in general ramase cam la nivelul anilor 90 peste care s-a mai tras o spoiala de var si atata tot. Am inteles ca faimosul hotel Cristal a fost renovat de curant dar inainte erau aceleasi camere cu mobilier vechi, care miroseau a DTT si la care nu mergeau instalatiile sanitare. Sunt insa vile particulare unde poti inchiria camere si acolo poate ai noroc sa gasesti conditii mai bune de cazare. Nu mai este din pacate statiunea cocheta de acum cativa zeci de ani. E un amestec de darapanaturi si locuri inca functionale. Plaja nu mai este intretinuta decat in unele locuri si tin minte ca mancarea mi s-a parut scumpa. Iar acum pare parasita chiar si in sezon, imi aduc aminte ca pe vremuri trebuia sa te duci la plaja la prima ora a diminetii ca sa prinzi un loc.

Ce frumos era...

3. Natalia

Natalia New Member

Multumesc frumos pentru raspuns.

Distribuie pagina asta