1. Iti multumim ca ne vizitezi! Te rugam sa te inregistrezi sau sa te autentifici pentru a participa la discutii si pentru a putea accesa forumurile disponibile doar utilizatorilor inregistrati.
    Înlătură notificare
  2. Acesta este noul forum Cutremur.net! Pentru a putea participa la discutii dar si pentru a accesa continutul rezervat membrilor va trebui sa va inregistrati din nou. Vechiul forum a fost arhivat si poate fi accesat in continuare la http://forumvechi.cutremur.net.
    Înlătură notificare

Comentarii privind cutremurele zilnice din Romania

Discuție în 'Buletine seismice, ultimele cutremure din Romania' creată de GeoX, 9 Iun 2016.

1. genuine2009

genuine2009 Member

si poza mea de la profil este mai mult decat reprezentativa!!!

GeoX apreciază asta.
  2. genuine2009

genuine2009 Member

cred ca intrebarea nu este cum...ci, exista cineva care nu a votat PSD?....:))))))))

3. genuine2009

genuine2009 Member

imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, corespunzator/decent...si promit sa nu mai fac!!!

4. GeoX

GeoX Well-Known Member Staff Member Administrator

Nu genuine, si eu gandesc cam la fel. Am vazut insa ca multe dintre persoanele care debiteaza prostii in materie de cutremure au si o anumita simpatie politica. Hm, poate e doar o coincidenta ca multi fani ai lui istrate erau din astia care umblau dupa pomeni de la alde mazare & co.

5. GeoX

Stai linistit, nu e problema. Incerc sa fac haz de necaz, mai ca imi doream un cutremur perceptibil, ca sa se simta bine. In 1990 se stie ce a venit dupa Duminica Orbului...In 2004, a miscat chiar inainte sa inceapa campania electorala, una cu miza majora. Nu cred in asa ceva, dar oricum cutremurelor parca le priesc perioadele cu ceva tensiuni social-economice sau politice. :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

6. GeoX

Poza ta de profil este foarte draguta, dar si edificatoare. :D:)

genuine2009 apreciază asta.
  7. GeoX

Trebuie sa remarc, cu riscul de a supara eventuali fani ai A3 si RTV, ca aceste doua televiziuni s-au remarcat, pe langa manipularea nerusinata a oamenilor (clar cu un venin ingrozitor), si prin cele mai neprofesioniste tratari a subiectului cutremur. Televiziunea lui Ghita, RTV, este specializata si in plagiat. In mod sistematic indivizii de acolo copiaza stirile noastre dar nu ne citeaza ca sursa. Asa e frumos, si e o valoare "morala" a patronului, Sebi Ghita, amic la catarama cu un mare plagiator. Noi muncim aici sa facem stiri, dumnealor le copiaza cuvant cu cuvant dar nu ne citeaza. Normal pentru RTV. Cu ceva timp in urma, cand Marmureanu a spus ca nu vine cutremur de tip 1977, televiziunea nerusinata RTV titra pe burtiera galbena VINE CUTREMUR CA IN 1977! Caz de Quod erat demonstrandum. :mad:o_O

Bubu și genuine2009 apreciază asta.
  8. genuine2009

genuine2009 Member

A3 si RTV...bleah....cat de ....trebuie sa fii, sa te uiti la asa ceva?! si eventual sa ti spele aia creierii si apoi sa incepi sa crezi ca ce spun, este si adevarat?!?!!?!?!!?...uiu iuuuu...in ce tara traim... nu pot sa cred!?!?!?!

Ultima editare: 13 Dec 2016
  9. GeoX

Se uita, se uita cu nesat. Si cand le zici ceva, incep sa te injure si sa te declare platit de Soros. E ca in 1990, cand te infierau ca fiind de-al lui Ratiu care a venit sa cumpere tara pe dolari ca sa o dea la straini. Acum e Soros, care fura tara sa o dea la straini. Ciolos ar fi, cica, fiul lui Soros. Si poporul crede toate tampeniile astea. Lasa ca o sa le fie bine, se vor bucura pe mai departe de septicemii in spitalele de stat pastorite de manageri burtosi si cu spate politic, cu dezinfectanti diluati si cu alte minuni. Oricum, ne-am intors la 1990 dintr-o multime de puncte de vedere. Mai lipseste cutremurul. :eek::rolleyes::p Poate vine si cutremurul, mai stii ?
    Tin minte ca in 1990, inainte de alegeri, celebra madam Soare, vecina de la 4 (bucatareasa la Budimex), ne acuza ca il avem pe Coposu sub pat, si pe Ratiu, si ca sa ii scoatem imediat pe Coposu si pe Ratiu de sub pat ca altfel dam de :mad::mad::mad:. Si azi celebra noastra madam Soare e in acelasi stadiu, urla acum cateva zile ca vine Soros sa ne fure tara, si ca merge la vot sa scape tara de tradatorii cumparati de Soros.

Bubu apreciază asta.
  10. genuine2009

genuine2009 Member

Cum ar zice nenea Caragiale...baiete, esti idiot!....si ma refer la gloata de antenisti, psdisti, rtvisti...si etc...crezi ca ei ar putea sa ma contrazica prin celebrul....ba nu, domnule!...!?....

Distribuie pagina asta