1. Iti multumim ca ne vizitezi! Te rugam sa te inregistrezi sau sa te autentifici pentru a participa la discutii si pentru a putea accesa forumurile disponibile doar utilizatorilor inregistrati.
    Înlătură notificare
  2. Acesta este noul forum Cutremur.net! Pentru a putea participa la discutii dar si pentru a accesa continutul rezervat membrilor va trebui sa va inregistrati din nou. Vechiul forum a fost arhivat si poate fi accesat in continuare la http://server2324.life/.
    Înlătură notificare

Chat online cutremur.net

Discuție în 'Cafenea' creată de GeoX, 16 Iul 2016.

1. GeoX

GeoX Well-Known Member Staff Member Administrator

Continuam aici zona de discutii libere pe teme variabile (dupa caz) pe care o a aveam si pe vechiul forum cutremur.net.

2. GeoX

Cu ocazia asta, mai spun ca din 18 iulie intru si eu in, as zice, binemeritatul concediu,pana pe 8 august inclusiv. O sa fiu plecat intr-o mare parte a perioadei, asa ca nu voi mai fi chiar tot timpul online. Trebuie sa ma relaxez si eu, plus alte lucruri, am si o conferinta dar o sa fie si multa relaxare si vazut diferite locuri. Nu ma astept sa fie ceva deosebit dpdv. seismic, am mai spus ca imi mentin parerea: Vrancea nu misca la intamplare, iar deocamdata seismicitatea regionala este inca destul de scazuta. Cel putin pana in august nu sunt sanse de cutremur perceptibil (cu magnitudinea ML in jur de 4,8 sau mai mare). Asa ca: am liber la relaxare si ceva distractie, totusi. :D:D

Rose și genuine2009 apreciază asta.
  3. Old DG

Old DG Member

Nu mai postez anticipat deorece nu stiu cat de mult voi sta internat la Bucuresti, rezultatele examinarilor din Buzau nu au dat un rezultat concludent!
    In orice caz eu va multumesc pentrul sprijinul moral acordat si ne vom mai intalni, ori pe partea asta, ori pe partea cealalta!

nelu apreciază asta.
  4. GeoX

Iti tinem pumnii, o sa treci cu bine de asta. Sanatate multa! Suntem alaturi de tine.

5. real32

real32 Super Moderator Staff Member Super Moderator

Multa sanatate DG! Iti tinem pumnii si speram sa fie bine!

6. Shinkasen

Shinkasen New Member

bravo soferului cu camioneta

7. GeoX

Dragilor, la buna revedere/reauzire. Ne mai auzim din cand in cand. DG, fara ganduri rele, da ? Si eu am avut uneori griji si motive de stress de tot felul, dar as zice ca pana la urma le-am depasit, mai usor sau mai greu. Asa ca auzim numai de bine.
    Dupa cum spuneam anterior, nu ma astept la evenimente vrancene iesite din comun, Vrancea traverseaza o perioada stabila mai lunga, seismicitatea regionala este inca extrem de scazuta, comparativ cu cea din perioadele in care Vrancea devenea mai activa (cu seisme avand ML > 5,0 sau chiar 5,5+). Pana cel putin in august (sau chiar mai tarziu, octombrie-noiembrie) nu sunt sanse mari pentru cutremure subcrustale perceptibile. Asa ca pot pleca si eu linistit, sa ma deconectez un pic, am avut o perioada foarte solicitanta la munca. O sa mai am totusi o conferinta, dar nu am emotii cu asta, sunt obisnuit. In rest, sper sa ma relaxez si sa ma odihnesc cat mai mult. La fel va doresc si voua. Si sanatate si ganduri bune, DG. Si tot pentru DG (dar si pentru altii cu care sunt prieten pe Fbk): o sa pun poze din cand in cand, dar asta nu inseamna ca voi mai fi prea mult online, macar in perioada asta sa imi mai odihnesc si ochii totusi ;).

Ultima editare: 19 Iul 2016
    real32 și Shinkasen apreciază asta.
  8. GeoX

9. Raluca

Raluca New Member

Geo, vacanta placuta!
    DG, sanatate multa, sper ca vestile sa fie bune! :)

GeoX apreciază asta.
  10. GeoX

M-am intors si eu astazi acasa, am reusit sa aduc si la zi, cat de cat, listele de cutremure de la noi si din lume. O sa incep sa mai pun ceva poze la topicul pe care il stiti deja, putina rabdare. Oricum, doar poze cu locuri si peisaje, nu mutra mea, in nici un caz. :p

Distribuie pagina asta